سعادت عادت است آنرا پرورش دهید.
خانه » اخبار » شاه با چفیه فلسطینی!+تصویر

شاه با چفیه فلسطینی!+تصویر

شاه با چفیه

شاه و ملکه سوئد با چفیه فلسطینی
انتشار تصویر شاه و ملکه سوئد در حالی که چفیه فلسطینی بر گردن انداخته بودند، اعتراض صهیونیست ها را در پی داشت.
برای مشاهده شاه با چفیه فلسطینی!+تصویر به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.
مطبوعات سوئد تصویر “کارل گوستاو” پادشاه این کشور و ملکه “سیلویا” در جریان سفر به شهر هرنوساند را منتشر کردند، در حالی که چفیه فلسطینی بر گردن داشتند که بر روی آن نوشته شده بود: “مسجدالاقصای ما، نه معبد آنان”.

چفیه فلسطینی سمبل زندگی ساده کشاورزی در روستاهای فلسطین، رنگهای لباس کشاورزان و شورش علیه ظلم است که نمادی از مظلومیت مردم فلسطین می باشد.

فلسطینیان مقیم سوئد در جریان سفر پادشاه به این شهر به منظور تقدیر از موضع استکهلم در قبال مساله فلسطین این چفیه را به پادشاه هدیه دادند که در مطبوعات سوئد جنجال زیادی آفرید. گروه های فشار راستگرای هوادار رژیم صهیونیستی به سرعت در این زمینه موضع گرفتند.

“لز آبراهاموویچ” از ائتلاف اروپایی “حمایت از اسراییل” گفت: پادشاه و ملکه نباید این شال را به گردن می انداختند، چون دارای شعاری علیه حق یهودیان در قدس است، همراهان پادشاه نیز می بایست درباره شعار نوشته بر روی این شال تحقیق می کردند.

اما پارتل ترنرت مسئول اطلاع رسانی دفتر پادشاه گفت: اعطای هدیه به پادشاه و حتی گل در زمان رسیدن به شهر هرنوساند امری طبیعی است و حتی در جریان بازدید از موسسات تجاری، چنین هدایایی داده می شود که آرم موسسه را داراست و پادشاه آن را به گردن انداخته و لحظاتی بعد آن را کنار می گذارد.

وی افزود: علت اقدام فلسطینیان، تقدیر از پادشاه به خاطر اعطای پناهندگی در سوئد و موضع استکهلم نسبت به مساله فلسطین است.

منبع: جام

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

سئو و بهینه سازی سایت توسط : سئو ارزان
کپی برداری از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است - طراحی شده توسط پارس تمز