نباید از خسته بودن خود شرمنده باشی بلکه فقط باید سعی کنی خسته آور نباشی.
خانه » دسته‌بندی نشده » بهترین کشور از نظر ایرانی جماعت

بهترین کشور از نظر ایرانی جماعت

بهترین کشور از نظر ایرانی جماعت

بهترین کشور از نظر ایرانی جماعت

بررسی  خروجی ایرانی ها نشان می دهد که ترکیه  بیشترین بازدید را داشته در مدت زمانی سال های 2009-2013 و دومین کشور عراق بوده به خاطر اما حسین و بقیه امامان واماکن متبرکه جایگاه دوم برای عراق قابل پیش بینی هست.اما از سال 2009 مقدار مسافرانبه دلایل امنیتی سیر نزولی داشته است

بهترین کشور از نظر ایرانی جماعت

ترکیه پربازدیدکننده‌ترین مقصد ایرانی‌ها در بین سایر کشورها در سال ۲۰۱۳ بوده است. این مرکز با استناد به سالنامه آماری سازمان جهانی جهانگردی، وضعیت گردشگری خروجی ایران را در فاصله سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ بررسی و مقاصد پربازدید مسافران ایرانی را مشخص کرده است. براساس این گزارش پس از کشور ترکیه که در سال ۲۰۱۳، یک میلیون و ۱۹۶ هزار و ۴۸۲ ایرانی به آن سفر کردند، عراق دومین مقصد پربازدید ایرانی‌ها بوده است. در سال ۲۰۱۳ حدود ۷۸۷ هزار و ۱۹۵ ایرانی به عراق سفر کردند که به طور قطع اشتیاق ایرانی‌ها برای سفر به عتبات عالیات عراق در اربعین و عاشورا و تاسوعا در تعیین این جایگاه نقش موثری داشته است. البته روند آماری سفر ایرانی‌ها به عراق در فاصله‌ی سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳، منفی و با کاهش همراه بوده و یقینا شرایط امنیتی عراق در شکل‌گیری این روند بی‌تاثیر نبوده است.

گزارش سازمان جهانی جهانگردی نشان می‌دهد ارمنستان و جمهوری آذربایجان پس از ترکیه و عراق، مقاصد پرطرفدار ایرانی‌ها برای سفر بوده‌اند. در سال ۲۰۱۳ حدود ۱۴۶ هزار و ۱۸۴ ایرانی به ارمنستان و ۱۴۳ هزار و ۵۷۹ ایرانی به جمهوری آذربایجان سفر کردند.

براساس سالنامه آماری سازمان جهانی جهانگردی، شیوه گردآوری این آمار و اطلاعات در هر کشوری متغیر و با درنظر گرفتن شاخص‌هایی چون تعداد گردشگران ورودی، مسافران واردشده از مرزها و اقامت‌کنندگان است. ترکیه، ارمنستان و بوتان از جمله کشورهایی هستند که این آمارها را براساس تعداد گردشگران واردشده به کشور با بررسی میزان ورودی‌ها به مرزها تعیین کرده‌اند. براساس تعریف سازمان جهانی جهانگردی منظور از گردشگر، مسافری است که در کشور مقصد اقامت شبانه دارد. عراق و جمهوری آذربایجان نیز در این آمارگیری به تعداد بازدیدکنندگان یا مسافران واردشده به کشور با بررسی میزان ورودی‌ها به مرزها اکتفا کرده‌اند.

 

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

سئو و بهینه سازی سایت توسط : سئو ارزان
کپی برداری از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است - طراحی شده توسط پارس تمز