اسایش و راحتی امروز حاصل رنج و زحمت دیروز است.(کوروش کبیر)
خانه » رپورتاژ آگهی » تاریخچه خرید گیتار

تاریخچه خرید گیتار

اموزش و خرید گیتارتاریخچه:

اگر چه گیتار تا آنجایی که ما امروزه میدانیم سازی نسبتا جوان است , ولی تاریخ پیشینیان آن به هزاران سال بر میگردد. همچنین در گذشته خرید گیتار به صورتی که امروزه صورت میپذیرد نبوده است.

یکی از اهداف این مقاله این است که مراجعین هر چه بیشتر با تاریخچه ساز و گیتار آشنا باشند در امر شناسایی ساز برای خرید ساز مهارت بیشتری کسب میکنند.

معمولا در مراکز فروش گیتار نیز افراد با تجربه و آشنا با مسائل مرتبط با موسیقی و ساز کار میکنند.

آسوری ها , پارسها , کلدانی ها و یهودی ها همگی ساز های مختلفی از ساز های سیمی زخمه ای داشته اند و سازی که ربک (rebec) نام داشت در حملۀ مورها به اسپانیا در سال 711 آورده شد.

در طی سالها تغییرات بسیاری صورت گرفت تا اینکه در اواخر قرن 18 شکل گیتار از سازی 4 و 5 سیمی که در قرن 17 رواج داشت به سازی 6 سیمی تکامل پیدا کرد , به همان شکلی که امروژه میشناسیم.

در اوایل قرن 19 بود که چند نوازنده بزرگ در ایتالیا و اسپانیا پیدا شدند که قصد داشتند گیتار را به عنوان ساز معتبر کنسرت تثبیت کنند.

معروف ترین آنان فرناندو سور ( Fernando sor ) بود که در بارسلون اسپانیا در سال 1778 به دنیا آمده بود.

سور در طول زندگیش ( در سال 1939 فوت نمود ) کنسرت های مختلفی اجرا کرد و صدها قطعه برای گیتار ساخت و تعلیم داد که شامل اتودهایی برای مبتدی ها از قطعات زبر دستانه ای می شد که امروزه گیتاریست ها می نوازند.

به دلیل قریحه و مقام والای او در دنیای موسیقی بود که منتقد موسیقی فرانسه فتیس (fetis) او را بتهوون گیتار لقب داد.

معاصران معروف سور کسانی مثل دایونیسیو آگوآدو (dionisio aguado) ( متولد مادرید 1784 , وفات 1849) دوست و شریک دو نوازی های او که اتود ها و قطعات جالب زیادی برای گیتار نوشت , فردیناند کارولی (Ferdinand carulli) ایتالیایی ( 1853-1792) , ماتیو کارکاسی (matteo carcassi) ( 1841-1770) و مائورو جولیانی ( Mauro Giuliani) (1828-1781) هستند.

همگی آنان نوازندگان زبر دستی بودند که گنجینۀ گیتار را غنی ساختند و مهم تر از همه اینکه روش هایی را نوشتند تا یه تحول آن دامن بزند . متاسفانه گیتار محبوبیت خود را پس از این دوره از دست داد و این محبوبیت تا اواخر قرن 19 و در اثر تلاشهای فرانسیسکو تاره گا (fransisco tarrega) در اسپانیا و آگوستین باریوس (Augustin barrios) در آمریکای جنوبی احیا شد.

تاره گا ( 1909 – 1854) اگر چه در خانواده فقیری متولد شد ولی بر فقر خود غلبه کرد تا بتواند به خاطر ساز مورد علاقه اش نوازنده و آهنگ سازی پیره دست شود توانست در توسعه اساس تکنیک مدرن که گیتاریست های امروزه به کار میبرند کمک زیادی نماید.

باریوس ( متولد پاراگوئه  1885 و وفات السالوادور 1944) مهارت فوق العاده ای داشت که بر اساس روش تاره گا هم در تکنیک و هم در آهنگ سازی شخصیت برجسته ای شد و به خاطر نوازندگی حیرت انگیزش به ” پاگانینی گیتار ” معروف شد.

یکی از شاگردان تاره گا به نام میگوئل لیوبت (Miguel liobet ) کار استادش را در نیمه اول این قرن ادامه داد و یه نوبۀ خود فردی موثر و منبع الهام برای زندگی پر آوازه آنده سگوویا ( andres Segovia ) شد.

سگوویا ( متولد 1894) با کار خستگی ناپذیرش طی 70 سال اعتباری برای گیتار کسب کرد که همین اعتبار جایگاه آن را مثل ساز مهم کلاسیکی تضمین کرده است.

کنسرت گیتاریست های برجستۀ امروزی مثل آلیریو دیاز ( alirio diaz) جان ویلیامز (john Williams) , جولین بریم (Julian bream) سنت استادان قدیمی تر از ادامه می دهند و در طی کنسرت ها , ضبط برنامه ها و تعلیمشان آینده اطمینان بخشی را برای گیتار کلاسیک رقم می زنند.

امروزه بنا به تفاوت قیمت ها و کیفیت کالا های موسیقی برای خرید و فروش گیتار به مراجع معتبر نظیر https://cafeguitar.ir/ مراجعه فرمایید. همچنین در گذشته بنابر اینکه گیتار به صورت امروزه معروف نبوده , خرید آن نیز به آسانی امروز نیز نبوده. این امر نیز در مورد فروش آن نیز صادق است.

اگر قصد دارید در زمینه خرید و فروش گیتار یا هر سازی کار کنید نیاز است مقاله های مشابه این مقاله را بیشتر مطالعه فرمائید که در زمینه ساز اطلاعاتتان بیشتر شده و بتوانید در زمینه فروش یا حتی در خرید گیتار پیشرفت قابل توجهی داشته باشید.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

سئو و بهینه سازی سایت توسط : سئو ارزان
کپی برداری از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است - طراحی شده توسط پارس تمز